Vår ledning

Koncernledning & styrelse

Koncernledning

Peter Nilsson

Titel: CEO
E-post: peter.nilsson@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)33 722 04 51
Mer information: LinkedIn

Pontus Björkman

Titel: COO logistik & produktion
E-post: pontus.bjorkman@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)33 - 44 47 32
Mer information: LinkedIn

Ann Nilsson

Titel: COO rekrytering, bemanning & utbildning
Telefon: +46 (0)33 722 75 84
E-post: ann.nilsson@speedgroup.se
Mer information: LinkedIn

Jakob Stigson

Titel: CIP
E-post: jakob.stigson@remove-this.speedgroup.remove-this.se
Telefon: +46 (0)33 722 60 08
Mer information: LinkedIn

Ulf Johansson

Titel: HRM
E-post: ulf.johansson@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)33 722 60 09
Mer information: LinkedIn

Anders Appelqvist

Titel: CFO
E-post: anders.appelqvist@remove-this.speedgroup.remove-this.se
Telefon: +4(0)33 20 54 33
Mer information: LinkedIn

Jens Strandberg

Titel: CTO
E-post: jens.strandberg@speedgroup.se
Telefon: +46 (0)33 722 04 55
Mer information: LinkedIn

Styrelse

Ingvar Nilsson

Titel: Styrelseordförande

Christian Johansson Gebauer

Titel: Ordinarie ledamot

Johan Rydmark

Titel: Ordinarie ledamot

Jarl Ternander

Titel: Ordinarie ledamot

Daniel Johansson

Titel: Suppleant

Mebers of the board Samdistribution Logistik Sverige AB

Peter Nilsson

Titel: CEO
E-post: peter.nilsson@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)33 722 04 51
Mer information: LinkedIn

Jesper Andersson

Titel: Business Developer  
Email:  jesper.andersson@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)33 44 47 45 
Mer information: LinkedIn

Björn Tallén

Titel: VD på Samdistribution Logistik Sverige AB
E-post: bjorn.tallen@remove-this.speedgroup.remove-this.se 
Telefon: +46 (0)8 128 386 12
Mer information: LinkedIn